Dla Niepodległej… Patriotyczne wierszowanie…

5 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Poświęcony był on setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Wystartowało w nim 30 uczniów z klas 1-8. Jego zasadniczym celem było kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec Polski, a także popularyzowanie poezji patriotycznej i tym samym poszerzanie wiedzy o historii naszego kraju i walce narodu o niepodległość.

Komisja w składzie: p. Ewa Ratkiewicz, Joanna Sztramko, Monika Sut i Zuzia Mańkowska (klasa 7b) po wysłuchaniu wszystkich utworów i burzliwych naradach, wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia następującym osobom:

Nikola Jankowska – I miejsce

Zosia Kozikowska, Bartosz Cieślukowski, Zuzanna Oleksy – wyróżnienie

Dominik Dzieszuta – I miejsce

Oliwier Nowacki, Szymon Godlewski – wyróżnienie

Dawid Dec – I miejsce

Zuzanna Krupińska, Paulina Jurczykowska – wyróżnienie

Klasy IV – VI

Julia Zalewska – I miejsce

Natalia Lewandowska – wyróżnienie

Klasy VII – VIII

Dorian Dzikiewicz, Wiktoria Jurczykowska – I miejsce

Oliwia Kudzin, Oliwia Próchniak, Wiktoria Jaworska –wyróżnienie.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko recytatorskich. Słowa uznania kierujemy do wszystkich uczestników zmagań, gdyż trzeba przyznać, że wszyscy byli rewelacyjnie przygotowani. Szanownej komisji pięknie dziękujemy za to, że znalazła czas, by podjąć się trudu oceny wykonanych utworów. Wyłonić najlepszych mówców był naprawdę trudno! Dziękujemy. Uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w innych konkursach organizowanych w naszej placówce i poza nią.

Dziękujemy sponsorom oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu recytatorskiego.

Organizatorki konkursu: Barbara Merska, Agnieszka Purzeczko, Agnieszka Karaś, Iza Lelo