Zbiórka funduszy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W naszej szkole w dniach 18 – 31 października 2018r. została przeprowadzona zbiórka  na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jej głównym celem było pozyskanie funduszy na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów, będących podopiecznymi Fundacji. Po otrzymaniu materiałów, przygotowaniu puszek, identyfikatorów, chust wolontariuszki z klas 8 ruszyły do pracy. Można je było spotkać na korytarzach naszej placówki. Po zakończeniu akcji, 5 listopada 2018r.   otworzono puszki i komisyjnie przeliczono ich zawartość, następnie sporządzono stosowną dokumentację i przesłano ją wraz z zebranymi środkami do siedziby Fundacji.

Ta zbiórka jest tradycją naszej szkoły, bowiem od lat już współpracujemy z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i od lat niesiemy pomoc potrzebującym. Wzorem naszego patrona myślimy o osobach znajdujących się w trudnych momentach swojego życia i wyciągamy pomocną dłoń. Mam nadzieję, że ósmoklasistki staną się wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów i w kolejnych latach nie zabraknie nam serc do pracy… Już dziś zapraszamy Was do czynienia dobra, które wraca i procentuje. Osobiście mogły się o tym przekonać podopieczne Fundacji z naszej szkoły… Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ich podarunki serc…

Organizatorki akcji: Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko