Zabawy andrzejkowe

W listopadzie 2018r. w naszej szkole odbyły zabawy andrzejkowe. Uczniowie klas I-III bawili się 29 listopada, a uczniowie klas IV-VIII 28 listopada. Oba spotkania - jak zwykle - cieszyły się ogromną popularnością, a zorganizował je Samorząd Uczniowski.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie imprez, które związane są ze zwyczajami andrzejek i katarzynek. Cechą charakterystyczną takich spotkań jest pojawienie się osób, które przepowiadają przyszłość ich uczestnikom. W naszej szkole tak właśnie było! W rolę wróżek, czarownic, cyganek i wieszczek jak zwykle wcieliły się mamy naszych podopiecznych i przygotowały szereg zabaw, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. W tych dniach do naszej placówki przybyło aż 26 Pań, które trudno było poznać – ich przebrania i przygotowane warsztaty pracy robiły wrażenie! Uczestnicy zabaw mogli dowiedzieć się między innymi kim zostaną w przyszłości, co ich spotka w następnym tygodniu, poznawali imiona swoich partnerów życiowych, a także otrzymywali praktyczne rady dotyczące ich postępowania. Nie zabrakło także tradycyjnych wróż. W czasie tego spotkania poznaliśmy imiona osób, które pierwsze wyjdą za mąż albo ożenią się - to wszystko oczywiści dzięki wróżbie z butami.

Jak to bywa w czasie takich spotkań, nasi podopieczni mieli także okazję oddawać się radosnym pląsom. Tańczyli w kółku albo w parze, a czasem nawet samotnie – nikt nie mógł oprzeć się dźwiękom muzyki. Wiele osób odczuwało ból stóp, co jest dowodem na to, że zabawy bardzo się udały. Zdarzało się, że w sali pojawiały się księżniczki, wróżki, Dzwoneczki, a nawet przybyli do nas policjanci i superman. Pomysłów na przebrania – szczególnie w młodszej grupie – nie brakowało.

Obie imprezy andrzejkowe można zdecydowanie zaliczyć do bardzo udanych. W dużej mierze to zasługa mam naszych uczniów, które przygotował różnorodne, ciekawe zabawy. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy Paniom za to, że poświęciły Panie swój prywatny czas i pieniążki, aby uatrakcyjnić wieczory andrzejkowe zorganizowane w naszej szkole. Chociaż we wróżby nie wierzymy, to zabawy przygotowane przez Panie bardzo nam się podobały. Dziękujemy.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko