Walentynki, walentynki

     Tradycyjnie w lutym w naszej szkole Samorząd Uczniowski organizuje obchody walentynek. Tak też było i w tym roku. Jest to święto miłości, przyjaźni i życzliwości, nasi uczniowie chętnie biorą w nim udział.

     Na początku miesiąca w naszej placówce można było zakupić kartki walentynkowe i słodkie lizaki w kształcie serduszek. Na karteczkach należało umieścić życzenia czy wierszyki i wysłać je swojej sympatii, przyjaciołom czy osobom, które lubimy. 13 lutego poczta walentynkowa zebrała korespondencję, posegregowała ją i przygotowała do rozdania. Walentynki trafiły do rąk adresatów 14 lutego za pośrednictwem walentynkowych listonoszy. To jednak nie był koniec obchodów tego święta wśród naszej społeczności.

     Po południu, w godzinach od 16 do 19, w dużej sali gimnastycznej odbył się wielki bal walentynkowy. Miejsce to zostało pięknie udekorowane przez uczniów klasy 8a, oni zadbali również o muzykę taneczną i przygotowali kilka konkursów, w czasie których można było zdobyć nagrody. W czasie imprezy zostali wybrani król i królowa balu, którzy wykazali się perfekcyjną umiejętnością tańca. Korony i nagrody zdobyli Julia Kalinowska i Mateusz Świderski z klasy 4b. Gratulujemy parze królewskiej. Walc w ich wykonaniu zapamiętamy na długo…

     W trakcie tego spotkania można było miło też spędzić czas w kawiarence, którą słodkościami wypełnili rodzice naszych uczniów.

     Obchody walentynek uważamy za bardzo udane. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, o czym świadczy ból nóg towarzyszący wielu osobom następnego dnia. Z całego serca dziękujemy tym Rodzicom, którzy zadbali o słodki akcent balu i upiekli górę babeczek. Każdy najadł się do syta. Zapach Państwa wypieków wypełniał naszą szkołę jeszcze następnego dnia. No cóż… Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy, tak też było z naszymi imprezami. Pocieszamy się tylko tym, że rok szybko minie i w lutym 2020 roku znów będziemy obchodzić w naszej szkole walentynki…

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko