Politykiem być… - wycieczka do Warszawy

7 maja 2019r. uczniowie z naszej szkoły po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedzili stolicę naszego kraju. Tym razem powód był szczególny, ponieważ wybraliśmy się do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Wejście na teren Parlamentu i zwiedzenie go było możliwe dzięki Senator Pani Małgorzacie Kopiczko mieszkance Ełku. Pani Kopiczko zaprosiła uczniów z naszej szkoły w to jakże ważne dla każdego Polaka miejsce, spotkała się osobiście z naszymi podopiecznymi i opowiedziała o swojej pracy. Każdy z nas przez chwilę mógł się poczuć jak polityk, bowiem zajęliśmy miejsca naszych Senatorów. Opiekowały się naszą grupą dwie asystentki Pani Senator i przewodnik, który w sposób bardzo ciekawy przekazał naszym uczniom informacje na temat tych miejsc. Nasz pobyt zakończył się zrobieniem pamiątkowych zdjęć z naszą Gospodynią spotkania, wcześniej w Starym Domu Poselskim zjedliśmy obiad, na który wszystkich uczestników wycieczki również zaprosiła Pani Senator.

Nasi uczniowie pięknie podziękowali Pani Kopiczko za możliwość obserwowania choć przez chwilę życia politycznego Polski, dowiedzieli się, że do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nie najłatwiej się dostać, trzeba przejść szereg kontroli, a często wejście to uzależnione jest od wielu różnych okoliczności – nasz pobyt nieco się przedłużył, ponieważ tego dnia miejsce to odwiedziła Pani Prezydent Gruzji.

Oprócz spotkania w Sejmie i Senacie zaplanowaliśmy również zwiedzanie Starego Miasta i zabytków znajdujących się tam, wizyty: przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przy Pałacu Prezydenckim i w Ogrodzie Saskim. Wszystkie punkty planu udało nam się zrealizować, więc pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Dodatkowym atutem była wyśmienita pogoda, sprzyjająca pieszym wędrówkom.

Jak już wcześniej wspomniałam, 7 maja nasz kraj odwiedziła Pani Prezydent Gruzji. Tak się złożyło, że gdy przebywaliśmy przed Pałacem Prezydenckim, a potem przy Grobie Nieznanego Żołnierza Służby Ochrony Państwa zabezpieczały te miejsca. Trzeba przyznać, że ich praca i profesjonalizm zrobiły na nas wszystkich duże wrażenie. Z bliska mogliśmy się przyjrzeć jakże niebezpiecznej pracy tych funkcjonariuszy.

7 maja 2019r. z całą pewnością można zaliczyć do grona wyjątkowych dni. W największym procencie zawdzięczamy to Senator Pani Małgorzacie Kopiczko. Pani Małgosiu, raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie do stolicy i za królewskie przyjęcie naszej społeczności. Mamy nadzieję, że znajdzie Pani czas, by przyjąć tym razem nasze zaproszenie i odwiedzić nas w Prostkach. Z przyjemnością spotkamy się z Panią kolejny raz. Dziękujemy pięknie i zapraszamy serdecznie w skromne progi naszej szkoły.

Organizatorki wyjazdu: Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko