Akcja "Dobroczynki"

"Jeśli ktoś uśmiecha się do ciebie, odpowiedz mu tym samym."

Dolly Parton

Skoro wokół jest tyle zła, to trzeba siać i krzewić dobro. Jak to robić zapytacie ? Najlepiej zacząć od wykonania najprostszych działań we własnym ogródku czyli we własnej szkole.

My zorganizowalismy i przeprowadziliśmy niewielką - zaledwie jednodniową - akcję pod nazwą "Dobroczynki". Polegała ona na tym, że nasi koledzy i nasze koleżanki, losowali przygotowane przez nas wcześniej karteczki. Na karteczkach zapisane były czynności, które należało wykonać. Np. uśmiechnij się, powiedz coś miłego koledze/koleżance, po powrocie do domu wynieś śmieci, pomóż Pani woźnej w sprzątaniu sali lekcyjnej i wiele innych. Nasza akcja odniosła sukces i dowiodła jak wiele dobra kryje się w sercach młodych ludzi, którzy chcą czynić dobro ale należy im wskazać jak.

Uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach