Święto Szkoły

 

„Panie serce nam daj, zdolne objąć świat…”

     16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się Święto Szkoły, w którym uczestniczyli wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. 

     Na początku wzięliśmy udział w mszy świętej koncelebrowanej przez naszego księdza proboszcza. Tym razem nie spotkaliśmy się w naszej świątyni, ale modliliśmy się w sali gimnastycznej. Następnie głos zabrali nasi goście, a także pan dyrektor. Po wystąpieniach wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć akademię przygotowaną przez naszych podopiecznych, która była zatytułowana: „Quo vadis? Jesteście tyle warci, ile warte jest Wasze serce…” - to oczywiście słowa naszego patrona Jana Pawła II. To był wzruszający montaż słowno – muzyczny, który zachęcał do refleksji… Wybrane przez organizatorki teksty, wiersze i zaśpiewane przez szkolny chór pod batutą naszego muzyka pana Mateusza Czechowskiego piosenki wprowadziły uczestników spotkania w szczególną atmosferę sprzyjającą przemyśleniom… Całość pięknie dopełniła symboliczna scenografia przygotowana przez nasze uzdolnione plastycznie uczennice: Olę Milewską i Julię Górską.

     Mamy nadzieję, że to co mówili i wyśpiewali uczniowie, odbije się choćby niewielkim echem w naszych sercach, a wskazówki, których nam udzielili, wprowadzimy w naszą codzienność. Niech staną się one drogowskazem na każdy dzień…

„Panie serce nam daj, mężne w walce ze złem…”

Organizatorki uroczystości: Agnieszka Purzeczko i Barbara Merska