I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Olimpijskie Stulecie”

W czerwcu 2019 r. uczennice  naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Olimpijskie Stulecie” i odniosły  wielki sukces. 8 września 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Aleksandra Milewska została laureatką tego ogólnopolskiego konkursu, a prace naszych utalentowanych dziewcząt znalazły się na wystawie w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie.

Konkurs plastyczny inspirowany był postaciami polskich olimpijczyków i ich występami na igrzyskach olimpijskich. Dedykowano go uczniom szkół podstawowych i zainicjowano  z okazji 100 - lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Spośród 100 najważniejszych faktów i anegdot związanych z polskim ruchem olimpijskim i jego bohaterami uczestnik miał wybrać jeden i przenieść go na plakat. Ambasadorami tego projektu byli znani sportowcy: Anita Włodarczyk – rekordzistka świata oraz złota medalistka olimpijska w rzucie młotem oraz Zbigniew Bródka – panczenista, złoty medalista olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim.

Na tegoroczny konkurs nadesłano bardzo dużo prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Zadanie konkursowe było bardzo ambitne, a historie opisane w artykule, który miał dostarczyć inspirację „ Top 100. Olimpijska kronika wydarzeń” ( „ Olimpionik” 2/2018) były niezwykle barwne i pobudzające wyobraźnię.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że związki sztuki ze sportem były mocno podkreślane od początku nowożytnych igrzysk olimpijskich a takie konkursy promują aktywność sportową i artystyczną w środowisku szkolnym . Poza tym upowszechniają wiedzę o historii zimowych i letnich igrzysk olimpijskich.

Cieszę się, że talent młodych artystów z naszej szkoły został zauważony i doceniony!!!

Szkołę w tym projekcie reprezentowały: Aleksandra Milewska. Oliwia Kudzin i Julia Niedzielewska.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 2 października 2019 roku w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie i nas tam nie zabraknie.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!

Opiekun projektu Agnieszka Purzeczko