Gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „ Olimpijskie Stulecie” w Centrum Olimpijskim w Warszawie

W środę, 2 października 2019 r. udaliśmy się do Centrum Olimpijskiego im. Jana Pawła II w Warszawie , gdzie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt.: „Olimpijskie Stulecie”. Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły Aleksandra Milewska, która wykonała projekt pt.: „Złote dziewczyny polskich rzutów”.

Konkurs inspirowany był postaciami polskich olimpijczyków i ich występami na igrzyskach olimpijskich.  Zainicjowano go z okazji 100 - lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Spośród 100 najważniejszych faktów i anegdot związanych z polskim ruchem olimpijskim i jego bohaterami uczestnik miał wybrać jeden i przenieść go na plakat. Ambasadorami tego projektu byli znani sportowcy: Anita Włodarczyk – rekordzistka świata oraz złota medalistka olimpijska w rzucie młotem oraz Zbigniew Bródka – panczenista, złoty medalista olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim.

Na tegoroczny konkurs nadesłano bardzo dużo prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Jedna z członkiń jury – pani Olga Cygan ( rzeźbiarka) - powiedziała, że poziom artystyczny prac z roku na rok wzrasta i jury konkursowe miało niemały problem z wyłonieniem zwycięzcy. Wśród wielu uchwyconych w ruchu olimpijczyków nie zabrakło także Ambasadorów konkursu: Anity Włodarczyk i Zbigniewa Bródki, których obecność na środowej gali wzbudziła nieukrywaną radość dzieci, opiekunów oraz zaproszonych gości. Otrzymać nagrodę z rąk mistrza olimpijskiego to dopiero coś! Nie zabrakło też wspólnych zdjęć z olimpijczykami i autografów.

Nasz złoty medalista z Soczi napisał na swoim profilu na Facebooku: Dziś w Polskim Komitecie Olimpijskim wraz z Anitą  Włodarczyk  mieliśmy zaszczyt  wręczyć wyróżnienia laureatom konkursu plastycznego „ Olimpijskie Stulecie”, a na pracach często mogliśmy odnaleźć swoje podobizny. Było to dla nas bardzo miłe przeżycie!

Poza Anitą Włodarczyk i Zbigniewem Bródką na uroczystości wręczenia nagród pojawili się: złoty medalista olimpijski z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym – Dariusz Goździak oraz  Iwona Marcinkiewicz – brązowa medalistka olimpijska z Atlanty w łucznictwie.

To był dzień pełen wrażeń i niespodzianek!!!

Laureaci i wyróżnieni wraz z opiekunami otrzymali od PKOL i firmy 4F nagrody książkowe, sprzęt sportowy, plecaki oraz materiały edukacyjne. Wizyta w Centrum Olimpijskim w Warszawie zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Sportu i Turystyki oraz wspólnym obiadem w restauracji Moonsfera.

Szkołę w tym projekcie reprezentowały: Aleksandra Milewska. Oliwia Kudzin i Julia Niedzielewska.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!

Opiekun projektu Agnieszka Purzeczko