Wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grajewa

W grudniu 2019 r. w naszej szkole mieliśmy okazję podziwiać prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grajewa.  Naszą uwagę przyciągały dzieła o różnej tematyce, wykonane różnymi technikami, do przygotowania których wykorzystano różne materiały. Czasami trudno nam było uwierzyć, że ich twórcami są osoby niepełnosprawne.

Po wystawie wybrane rękodzieła można było zakupić i tym samym wspomóc tę placówkę.  Sprzedaż cieszyła się ogromnym powodzeniem, dlatego też udało nam się zgromadzić prawie 1500 zł. Zebrane pieniążki przekazałyśmy Paniom Marcie Gutowskiej i Dorocie Ruszczyk, które z nami współpracują.

Taka praca na rzecz potrzebujących w naszej szkole nie jest czymś nowym. Nasza społeczność bardzo chętnie wyciąga dłoń w stronę osób oczekujących wsparcia. Przy okazji możemy też czegoś się nauczyć, coś podpatrzeć. Dzięki takiej współpracy obie strony korzystają.

Organizatorki wystawy: Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko