Współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia

Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej - Posty | Facebook

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, która gromadzi fundusze na program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. W tym roku także włączyliśmy się do tej akcji, chociaż nie było to łatwe ze względu na szereg obostrzeń związanych z pandemią.

Mimo iż należało pamiętać o wielu zasadach gwarantujących bezpieczeństwo, wolontariuszy chętnych do pracy na rzecz osób potrzebujących jak zwykle w naszej szkole nie zabrakło. Tym razem zaangażowała się jedna z najstarszych klas, 8a, która w dniach 12-23 października 2020 r. zebrała pieniążki, które po zakończeniu zbiórki zostały wpłacone na konto Fundacji i  w ten sposób trafiły do jej podopiecznych.

Bardzo cieszymy się, że wśród naszej społeczności szkolnej nigdy nie brakuje darczyńców. Wiele osób podzieliło się swoimi oszczędnościami, by wspomóc innych. To piękne gesty – dziękujemy za nie. Mamy nadzieję, że za rok także będziemy mogli liczyć na Wasze dary serca, bo na pewno znów przyłączymy się do tej akcji tak bliskiej sercu Jana Pawła II. Dziękujemy…

Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko