Konkurs ładnego pisania

W marcu 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania. Jego zasadniczym celem było motywowanie uczniów do pracy nad własnym charakterem pisma, a także doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania  poprawnego pod względem gramatycznym, interpunkcyjnym i ortograficznym.

Zadaniem uczestników zmagań było napisanie  10 wersów dowolnego tekstu  na gładkim, białym papierze o formacie A4. Tekst ten miał być napisany odręcznie  piórem, długopisem albo ołówkiem, kartkę można było własnoręcznie ozdobić.  Do zmagań przystąpiło 12 pierwszoklasistów. Niestety żaden ósmoklasista nie przyjął mojego zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie, chociaż był on skierowany także do nich.

19 marca wpłynęły do mnie prace i wtedy właśnie okazało się, że wszystkie są poprawnie, bezbłędnie, a przede wszystkim PIĘKNIE zapisane. Zdobią je niezwykłe ornamenty i rysunki, które świadczą o artystycznych umiejętnościach naszych najmłodszych podopiecznych. Jury nie potrafiło wyróżnić żadnej pracy, dlatego też postanowiło przyznać nagrody wszystkim pierwszoklasistom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie tych arcydzieł. Gratulujemy więc:

Kasi Kiersnowskiej, Kacprowi Konopka, Zuzi Miliszewskiej,

Zuzi Ruszczyk, Oli Skrockiej, Adasiowi Szumskiemu z klasy 1a,

a także

Martynce Czubak, Wiktorii Nowackiej, Helence Sobolewskiej,

Julci Sulewskiej, Zuzi Zdankowskiej, Oliwii Zyskowskiej z klasy 1b.

Kochani, pięknie i bezbłędnie piszecie! Zapraszam Was i pozostałych uczniów do aktywnego udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Dziękuję, że poświęciliście swój czas, by dać przykład Waszym kolegom i koleżankom.

Barbara Merska – szkolny bibliotekarz