I miejsce w grywalizacji Aktywnych Szkolnych Klubów Wolontariatu!

Kolejny raz młodzież naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w grywalizacji organizowanej w ramach projektu "Aktywne Szkolne Kluby Wolontariatu", realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego Wiatraki Mazur!

W tym rok nasi uczniowie zaplanowali i przeprowadzili akcję "Świąteczny prezent", której celem było wsparcie osób przebywających w Schronisku dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku.

Planując działania młodzież zaprosiła do współpracy wychowawców, uczniów, rodziców, instytucje oraz placówki edukacyjne na terenie gminy Prostki. Swoje działania promowała w szkole, na terenie miejscowości, w Internecie oraz radiu. Przez trzy weekendy zbierała pieniądze do puszek oraz przeprowadzała eventy w szkole. Za zebrane środki przygotowała ponad 40 prezentów świątecznych, które 21 grudnia 2022 roku przekazała Schronisku dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku.

W nagrodę za zajęcie I miejsca młodzież wygrała 900,00 zł, które może przeznaczyć na wybrany przez siebie cel.

Dziękujemy wszystkim za wsparacie naszej inicjatywy!

Opiekun SKW Anna Fidura