Dzień Edukacji Narodowej

15 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. „W nauczycielu mam przyjaciela”. Uczestniczyli w niej dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, rodzice oraz zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Prostki - Mirosław Orłowski.

Na początku  dyrektor powitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Pan Wójt złożył życzenia pracownikom i wręczył nagrodę p. Lechowi Karwowskiemu Następnie pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom za dotychczasową pracę, złożył życzenia i wyróżnił niektórych nagrodami.

Część artystyczna rozpoczęła się od wniesienia symbolicznego kaganka oświaty. Następnie uczniowie klasy IV b przebrani za nauczycieli odegrali humorystyczną scenkę z posiedzenia rady pedagogicznej. Była ona przeplatana wesołymi piosenkami w znakomitym wykonaniu uczennic klas V.

Na zakończenie uczniowie klasy  II b złożyli  wszystkim obecnym gorące życzenia, a przedstawiciele SU wręczyli drobne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kwiatków.

Akademie przygotowały panie Irena Polanis i Izabela Lelo wspierane przez B. Walaszek i L. Karwowskiego, którzy obsługiwali sprzęt nagłaśniający. Scenografię przygotowali rodzice uczniów kl. IV b i II b.