To był dzień pełen wrażeń!

12 czerwca 2023r. był wyjątkowy dla uczennicy naszej szkoły Julii Nieznańskiej. Tego dnia w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród Laureatom XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu im. J. Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej i nas tam nie zabrakło.

Julia napisała przepiękne opowiadanie „Małymi krokami…”, które zostało opublikowane w zbiorze opowiadań olimpijskich napisanych przez dzieci i młodzież szkół podstawowych pod tytułem: „Jak wygrać wolność?”.

Dzień rozpoczęłyśmy od wizyty W Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, gdzie zwiedziłyśmy Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie przejechałyśmy do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Ambasadorkami i Ambasadorami tego projektu byli polscy olimpijczycy:

- Agnieszka Kobus – Zawojska – medalistka olimpijska w wioślarstwie,

Mateusz Kusznierewicz – pięciokrotny medalista olimpijski w żeglarstwie,

Joanna Hentka – medalistka olimpijska w wioślarstwie,

Maja Włoszczowska – medalistka olimpijska w kolarstwie górskim,

- Konrad Niedźwiedzki – medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim,

- Tomasz Kucharski – medalista olimpijski w wioślarstwie.

Obecność tak wyjątkowych sportowców na poniedziałkowej gali wzbudziła nieukrywaną radość dzieci, opiekunów oraz zaproszonych gości. Otrzymać nagrodę z rąk mistrza olimpijskiego to dopiero coś! Nie zabrakło też wspólnych zdjęć z olimpijczykami i autografów. Julia otrzymała medal i nagrodę z rąk znakomitej wioślarki Agnieszki Kobus Zawojskiej oraz utytułowanej polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak. Galę uświetnił występ rapera MIKSERA, który rozbawił całą salę.

Po części oficjalnej laureaci wskoczyli w stroje sportowe i udali się na trening z olimpijczykami. Julia trafiła do drużyny Tomasza Kucharskiego. Zabawa była świetna. Następnie odbył się trening na ergometrach wioślarskich, na wewnętrznym basenie. Jak się okazało, wioślarstwo to trudny sport, który wymaga od sportowców pełnego garnituru cech motorycznych. Ostatni punkt programu stanowił rejs „Darem Mazowsza” po Wiśle. Zmęczone, ale w bardzo dobrych humorach wróciłyśmy do domu.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów Julii, natomiast  wszystkich zachęcam do udziału w różnych konkursach !!!

Opiekun naukowy projektu Agnieszka Purzeczko

Zdjęcia wykonała fotograf Katarzyna Rainka. Serdecznie dziękujemy za ich udostepnienie.