Dzień Poczty Polskiej - wizyta w Urzędzie Pocztowym

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą Magdaleną Kurzątkowską udali się do pobliskiego Urzędu Pocztowego, aby złożyć życzenia pracownikom z okazji ich świeta. Dzieci przekazały na ręce Pani J. Wojciechowskiej własnoręcznie wykonane laurki, zaśpiewały sto lat oraz poczęstowały słodkością.

Dzień Listonosza ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy regularnie zmagać się muszą nie tylko z kaprysami pogody, ale również klientów. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kilogramów przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co psychicznie. Dawniej listonosze cieszyli się wielkim szacunkiem, nie istniały bowiem firmy kurierskie, przez co umundurowani pracownicy poczty byli ostatecznymi pośrednikami między nadawcami i adresatami.