Spotkanie z teatrem w szkole

W  I semestrze 2023/2024 roku uczniowie klas I –III obejrzeli 3 spektakle teatralne przygotowane przez aktorów Teatru ,,Pasja” z Białegostoku. Organizatorem spotkań była pani Anna Krukowska.

W listopadzie uczniowie poznali piękną historię ,,Szewczyka Dratewki” . Sztuka, oparta na motywach książki Janiny Porazińskiej nauczyła młodych widzów, że bezinteresowne pomaganie tym, którzy potrzebują pomocy jest wartościowe, a życzliwość i dobre serce zawsze zostaną nagrodzone.

W grudniu, w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenie, przeniosła uczniów sztuka pt.,, Uwierz w Świętego Mikołaja”. Wspólnie z niegrzecznym Piotrusiem, który nie chciał pomagać w przygotowaniach do świąt, uczniowie wyruszyli w niesamowitą podróż  do Laponii, aby poznać Świętego Mikołaja, zrozumieć świąteczne zwyczaje i dowiedzieć się, że każdy może stać się lepszą osobą.

W styczniu babcia i dziadek – bohaterowie spektaklu pt.,, O Tadku niejadku, babci i dziadku” nauczyli młodych widzów, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz, że należy doceniać troskę tych, którzy na co dzień o nas dbają.

Przedstawienia pełniły istotną funkcję wychowawczą, ponieważ pokazywały, jak właściwie postępować i dokonywać słusznych wyborów. Dzieci, identyfikując się z oglądanymi postaciami, przeżywały różne emocje, pokonywały problemy, uczyły się skupienia, koncentracji, rozwijały wrażliwość i empatię. Dzięki wspólnocie doświadczenia i współuczestnictwa, możliwy był rozwój funkcji społecznych i  przede wszystkim dobra zabawa.

Anna Krukowska