Apel walentynkowy

Walentynkowy apel klas I - III 14 lutego uczniowie klas I –III uczestniczyli w szkolnym apelu, podczas którego wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym ,,Najpiękniejsza Kartka Walentynkowa”. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie wykonane kartki walentynkowe zostały wysłane do Domu Pomocy Społecznej w Giżycku w ramach akcji ,,Walentynka dla seniora”. Podczas spotkania pani Mariola Pieloch przedstawiła również uczniom informacje na temat Dnia Bezpiecznego Internetu - ,,To święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu poprzez przygotowanie tematycznej gazetki, z której uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w internecie, gdzie i u kogo mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod opieką pani Anny Surawskiej rozdali uczniom kartki walentynkowe zebrane wcześniej do skrzynki szkolnej ,,Poczty walentynkowej”.