I Dzień Wiosny

"Bogaty - to nie ten, kto ma dużo pieniędzy, lecz ten, kto może sobie pozwolić na życie wśród uroków,

jakie roztacza wczesna wiosna." (Antoni Czechow)

Wiosna zawitała w nasze szkolne progi! 21 marca przywitaliśmy ją z przytupem w różnorodny sposób: na naukowo, sportowo, meczowo i modowo.

I punktem programu tego dnia były wiosenne pokazy techniki:

- wodne czary-mary - eksperymenty z wodą (pokaz przygotowała pani Barbara Merska)

- czary z drukary - drukarka 3D (przyg. pani Agnieszka Purzeczko)

- stacja rewelacja - stacja pogodowa (przyg. pani Anna Gładkowska)

- chochliki z fizyki - doświadczenia fizyczne (przyg. pan Lech Karwowski)

- podglądanie mikroskopowanie (przyg. pani Marzanna Sobolewska)

- wybuchowo-naukowo - eksperymenty chemiczne (przyg. pan Jarosław Ćwik)

Następnie odbyła się rywalizacja międzyklasowa w postaci toru przeszkód na halo widowskowo-sportowej. W tych zawodach liczyła się dobra zabawa, uśmiech na twarzach naszych uczniów, gra fair play oraz integracja młodzieży.

Kolejnym punktem programu był mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie, w którym sędziowie orzekli remis. Wiele radości sprawił uczniom bardzo słodki konkurs polegający na jak najszybszym zjedzeniu pączka oraz pokaz mody wiosennej.