Warsztaty rękodzieła. Przygotowujemy się do kiermaszu.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Każdy z nas czeka już z niecierpliwością na tradycyjne potrawy, magiczną atmosferę, zwolnienie biegu, spotkania w gronie rodzinnym, a dzieci oczywiście odliczają dni do spotkania z białobrodym Świętym Mikołajem licząc, że spełni ich najskrytsze marzenia.

W naszej szkole my również przygotowujemy się do tych magicznych świąt i tradycyjnie, jak co roku, zorganizujemy kiermasz. Będzie można na nim zaopatrzyć się w ozdobne bombki, kartki świąteczne i stroiki, które na pewno przyozdobią wigilijny stół i podkreślą tę niecodzienną atmosferę. Aby zgromadzić te wytwory, opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko zorganizowały warsztaty. 23, 24 i 25 listopada 2015r. uczniowie klas 5ab i 6a wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie pod czujnym okiem pań Ewy Ratkiewicz i Magdy Krajewskiej własnoręcznie wykonali bombki różnymi technikami. Nasz partner – Gminny Ośrodek Kultury – przygotował z myślą o naszych piątoklasistach i szóstoklasistach wiele rozmaitych materiałów, dzięki którym ozdoby te są różnorodne i piękne. Pani Magda udzielała cennych wskazówek naszym podopiecznym, dzieliła się swoimi pomysłami, podpowiadała rozwiązania. Cekiny, brokaty, wstążki i inne świecidełka styropianowe kule zamieniły w fantastyczne bombki, które na pewno upiększą każde wnętrze.

1 grudnia zaś 2015r. do biblioteki naszej szkoły przybył niezwykły gość, który poprowadził warsztaty dla uczniów klas 4ab i 6b. Tym gościem była pani Irenka Warszawska, która nauczyła dzieci ozdabiać bombki metodą karczochową. Na ich przygotowanie zużyliśmy niezliczone metry różnobarwnych wstążek i wiele dekagramów szpileczek. Wszystkie materiały na to spotkanie zasponsorowała naszym podopiecznym Rada Rodziców. Jak się okazało, to bardzo żmudna praca, ale efekt jest oszałamiający! Pani Warszawska krok po kroku pokazała uczniom zasady zdobienia styropianowych kul, dzieci dowiedziały się, że ważna jest precyzja składania materiału i wbijanie szpilek w odpowiednie miejsce. Nauczycielki też coś nie coś podpatrzyły. Pani Irenka dzieliła się z naszymi uczniami swym doświadczeniem w wykonywaniu ozdób świątecznych, a trzeba przyznać, ma ona się czym pochwalić! Praca aż paliła się wszystkim w rękach! Wyniki zaprezentujemy już niedługo. Nasi podopieczni z fascynacją patrzyli na wytwory pracy naszego gościa, niektóre z nich do obejrzenia i kupienia będą w czasie kiermaszu.

Święta czujemy już z każdym dniem coraz bardziej. W bibliotece naszej szkoły praca wre na każdej przerwie, ponieważ wielu uczniów przygotowuje dalej lub udoskonala swe małe dzieła. Będzie można je zakupić już 21 i 22 grudnia 2015r. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy w progi naszej szkoły.

Naszym współorganizatorom warsztatów: Gminnemu Ośrodkowi Kultury, pani Irence Warszawskiej i Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tych spotkań. Dzięki nim świąteczna atmosfera ogarnęła już całą naszą społeczność, dzięki nim również mamy okazję jak nasi dziadkowie i rodzice kultywować tradycję ręcznego wykonywania ozdób, a owe spotkania zbliżają…

Choćby najskromniejsze rękodzieło z serca, myśli i poświęconego czasu uczynione, będzie dla wielu osób najpiękniejszym prezentem.

Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko