Wycieczka do Warszawy i Krakowa

W dniach 27-28 listopada 2015 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy i Krakowa. Uczniom towarzyszyli organizatorzy wyjazdu: p. Joanna i Wojciech Cybulscy oraz rodzice: p. Ewa Borys i p. Tomasz Szulc. Pierwszym punktem programu był Zamek Królewski w Warszawie. Uczniowie zobaczyli okazałe apartamenty królów Polski. Przewodnik opowiedział historię i ciekawostki dotyczące zamku. Następnie uczniowie mogli zwiedzić Katedrę Warszawską, Stare Miasto oraz rekonstrukcję murów obronnych dawnej Warszawy.

Po obiedzie miała miejsce lekcja w Muzeum Archeologicznym. Tu dzieci  dowiedziały się o dawnych płacidłach i zobaczyły zachowane narzędzia i przedmioty po naszych przodkach. Na koniec spotkaniu każdy uczestnik lekcji wybił pamiątkową monetę-denara Bolesława Chrobrego.

Około godziny 15:00 uczniowie wyjechali w dalszą drogę do Krakowa. Po przyjeździe do dawnej stolicy Polski (Schronisko "Oleandry"), wieczornej toalecie, wspólnej kolacji , wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.

Następnego dnia zwiedzanie Krakowa uczniowie rozpoczęli od przejścia królewskim szlakiem. Dalej trasa wycieczki obejmowała:

• ulicę Floriańską ze słynnym Barbakanem ;
  • Uniwersytet Jagielloński ;
  • Dom Matejki ;
  • Rynek Starego Miasta (Muzeum podziemia);
  • Sukiennice;
  • Ratusz ;
  • pomnik A. Mickiewicza;
  • Kościół Mariacki;

W godzinach popołudniowych dzieci dotarły na Wawel. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok wzgórza wawelskiego, katedra, komnaty królewskie oraz groby wielkich Polaków.

Wycieczka zakończyła się szczęśliwym powrotem do Prostek 29 listopada około godziny 1. 00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy dofinansowali wyjazd naszych uczniów. Za okazaną pomoc dziękujemy:

Radnym Gminy Prostki

Panu M. Orłowskiemu - Wójtowi Gminy Prostki