Świąteczne rękodzieła

Każdy z nas wie, że nasza polska tradycja świąt Bożego Narodzenia jest bardzo bogata. W bibliotece szkolnej w grudniu 2014r. uczniowie  dołożyli starań, by ją kultywować.

To był bardzo pracowity miesiąc, bowiem wspólnie przygotowywaliśmy się do magicznych świąt. A jeśli święta, to też upominki, najlepiej własnoręcznie wykonane, którymi można obdarować zaprzyjaźnione osoby. W tym roku społeczność szkolna postanowiła przygotować kwiatowe bombki. Na początku należało w odpowiedni sposób złożyć 72 karteczki zakupowe, tak, aby powstały  listki. Następnie listki połączyliśmy w 12 kwiatów, a kwiaty w jedną, ogromną bombkę. No cóż, pracy było co nie miara! Wspólnymi siłami przy wsparciu Pani Agnieszki Purzeczko przygotowaliśmy osiem takich ozdób, a następnie wręczyliśmy je zaprzyjaźnionym ze szkołą osobom. Dodatkowo zrobiliśmy również ponad 40 kartek świątecznych – część z nich została wraz z życzeniami wysłana do naszych partnerów, a część sprzedana. Fundusze w ten sposób zgromadzone zasiliły zbiórkę pieniędzy na nowoczesny sprzęt nagłaśniający.

Chociaż pracy w grudniu nikomu nie brakowało, a w bibliotece w czasie przerw panował wesoły rozgardiasz, to był to owocny czas. Czuć było atmosferę zbliżających się świąt… Wszyscy moi pomocnicy mieli okazję przekonać się, że własnoręczne wykonywanie ozdób to bardzo ciekawa i satysfakcjonująca praca, w ten sposób można miło wspólnie spędzić czas i przygotować coś, co sprawi komuś wiele radości. No bo o  to właśnie chodzi! Święta Bożego Narodzenia to radosny okres. Jeśli dzięki naszym robótkom ręcznym na twarzach ludzi pojawił się uśmiech, to jesteśmy z tego powodu szczęśliwi…

Barbara Merska