III Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach

Dnia 11 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach.

Celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, motywowanie do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcenie uczniów do stawania w konkursowe szranki.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe Gminy Prostki. Uczestnicy pisali dyktando „najeżone” ortograficznymi  pułapkami: „jarzmo niewoli", „chlubne zwycięstwo", „chytrość", „honor", "zhańbienie" czy „Adamostwo  Mickiewiczowskie...".

Mistrzem ortografii została Gabriela Rowińska uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Wiśniowie Ełckim, II miejsce zajęła Ewa Krukowska-uczennica klasy Va Szkoły Podstawowej w Prostkach, a III miejsce Barbara Górska- uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim.

Uczniów przygotowali: p. Zenon Dłuski, p. K. Czerepko, p. B. Merska, p. A. Nieznańska i p. Monika Budnik.

Konkurs zorganizowała i przygotowała p. J. Cybulska przy współudziale p. E. Radkiewicz i p. J. Sztramko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody, a zwyciężczyni pamiątkowe pióro. Nagrody ufundowali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach - p. E. Radkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach- p. J. Sztramko oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach - p. J. Ćwik.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich miłośników ortografii  do udziału w kolejnej edycji konkursu.