Koncert Świąteczny 2015

PHOTOS               VIDEO

Koncert Świąteczny 2015

"Aniołowie, aniołowie biali, O! Poświećcie blaskiem skrzydeł swoich, by do pana trafił ten zgubiony i ten, co się oczu podnieść boi, i ten, który bez nadziei czeka, i ten rycerz w rozszarpanej zbroi, by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka, aniołowie, aniołowie biali." (K. K. Baczyński)

Już po raz drugi w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Antoniego z Padwy w Prostkach odbył się Koncert Świąteczny zorganizowany przez naszą szkołę wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury dla społeczności lokalnej.

W koncercie udział wzięli nie tylko uczniowie szkoły podstawowej, ale również absolwenci: Marta Merska, Klaudia Zackiewicz, Magda Ciszyńska, nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Prostkach - pan Rafał Wiczewski, rodzice - państwo Kacperscy, oraz uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie - Julia Przyborowska. Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek, można było usłyszeć kolędy angielskie, piosenki o tematyce świątecznej w języku polskim i angielskim oraz poezję bożonarodzeniową. Na zakończenie koncertu dyrektor szkoły pan Jarosław Ćwik życzył zebranym, aby Nowonarodzona Dziecina błogosławiła wszystkim na Nowy Rok 2016.

Młodych artystów przygotowały panie Barbara Walaszek, Alina Przyborowska, Agnieszka Karaś, Małgorzata Zackiewicz, Anna Baczewska oraz Magdalena Kurzątkowska. Zaangażowali się również rodzice: pani  Emilia Brolek, pani Joanna Gryczkowska oraz rodzina państwa Kacperskich, którzy przygotowali swoje pociechy. Nad nagłośnieniem koncertu czuwał pan Lech Karwowski.

Życzmy sobie, aby "blask skrzydeł aniołów" przy żłóbku betlejemskim oświetlał nam wszystkim drogę do wspólnego dążenia ku tworzeniu dobra, nie tylko materialnego, ale również i duchowego.

Koncert został przygotowany w ramach projektu Szkoły Podstawowej "Świat, to my" Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, która jest krajowym operatorem Polsko-Amerykańskiej Fundacji WOLNOŚCI.

Koordynator projektu Barbara Walaszek