Wykonując zadania uczą się, rozwijają, a do tego nieźle się bawią

Zespół PROSTKEN ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek walczy o nagrody w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” wykonując różnorodne zadania.

W ramach realizacji ścieżki podstawowej wykonał trzy zadania. Były to: praca plastyczna na temat „ Od uprawy do potrawy” – promująca pochodzenie ziemniaka, praca plastyczna dająca odpowiedź na pytanie „Skąd się bierze ziemniak ?”, projekt i wykonanie etykiety stripsów.

Po wykonaniu zadań ze ścieżki podstawowej członkowie zespołu dokonali wyboru ścieżki dodatkowej – laboratorium jedzenia – i rozpoczęli realizację zadań specjalistycznych. Wykonali już dwa spośród pięciu. Zaprojektowali i wykonali prototyp pudełka śniadaniowego. 17 grudnia 2015 r. zorganizowali i przeprowadzili FESTIWAL KANAPKOWY pokazując – kolegom i koleżankom – jak dzielić się jedzeniem. Pomysłowość i staranność wykonania kanapek oraz ich smak docenili pracownicy szkoły.

Zmagania zespołu potrwają jeszcze do 15 kwietnia 2016 r. .

Członkowie zespołu wykonując kolejne zadania konkursowe świetnie się przy tym bawią. Dodatkowo próbują swoich sił i możliwości w reklamie filmowej jedzenia. Nagrali krótki filmik, reklamujący trzy nowe produkty żywnościowe powstałe na potrzeby projektu.

Opiekun zespołu, n-l matematyki i historii w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach – Michałowska Krystyna.