Zrób niedźwiedziowi przysługę

Fundacja Uniwersytetu Dzieci oraz Wydawnictwo Czasopism i Książek SIGMA Sp. z o. o. są organizatorami ogólnopolskiego konkursu realizowanego w ramach Projektu „Zrób niedźwiedziowi  przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”.

Konkurs rozpoczął się 1 lutego 2016 roku i zakończy 1 czerwca 2016 roku ogłoszeniem wyników. Głównym celem konkursu miało być zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych. Udział w konkursie polegał na wykonaniu trzech zadań:

• zrealizowaniu przez nauczyciela – opiekuna - lekcji pt: „Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki ?” z udziałem uczniów uczestniczących w konkursie,
  • zaprojektowaniu i wykonaniu makiety z uwzględnieniem miejscowości własnej oraz rozwiązań sprzyjających współistnieniu ludzi i zwierząt,
  • opisaniu wykonanej makiety za pomocą pytań zawartych w specjalnie stworzonym do tego celu formularzu.

Do w/w konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek. Utworzone zostały dwie grupy projektowe:

• grupa I składająca się z uczniów klas: IV a i V a,
  • grupa II, w skład której wchodzili uczniowie klas: IV b i V b.

Po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i po aktywnym udziale w zajęciach „Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki?”, uczniowie natychmiast przystąpili do projektowania konkursowych makiet. Kiedy oba projekty były już gotowe, to przeszli do ich realizacji. Makiety wykonywali poświęcając swój pozalekcyjny i wolny czas. Powstałe prace opisali w dwóch oddzielnych formularzach i przesłali pod wskazany w regulaminie adres.

Już wkrótce będą znane wyniki tego konkursu. Tymczasem zobaczmy, jak pracowali uczniowie i jak wyglądają stworzone przez nich makiety.