Święto Szkoły 2016

16 maja 2016 r. nasza szkoła obchodziła 10 rocznicę nadania imienia - Jana Pawła II.

Dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Antoniego. Po powrocie całej społeczności do szkoły pan dyrektor Jarosław Ćwik powitał wszystkich, a w szczególności gości: p. M. Grygoruk - dyrektor Biura Obsługi Ekonomicznej Szkół, p. E. Ratkiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. J. Sztramko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. M. Rogowską- przedstawiciela Rady Rodziców, p. P. Ratkiewicza  - przewodniczącego Rady Gminy, p. J. Lasotę – dyrektor Przedszkola Samorządowego ,,Mazurki” w Prostkach, p. E. Bąbkę – dyrektor  Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim, p.  J. Karwowską  – dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim. Następnie wygłosił mowę, w której przybliżył sylwetkę naszego patrona-Jana Pawła II.

Kolejną częścią programu była uroczysta akademia. Uczniowie odegrali sceny z życia małego Karola Wojtyły – od narodzin do przyjęcia I Komunii Świętej.

W przedstawieniu mogliśmy usłyszeć o roli imienia nadawanego dziecku w czasie chrztu świętego, o bogobojnym wychowaniu dzieci przez państwa Wojtyłów, o żalu Karolka po stracie mamy, o miłości i wzajemnym szacunku panującym w domu państwa Wojtyłów. Dzieciństwo i młodość Lolka bardzo zaciekawiły publiczność, a niemałe wrażenie wywarły pieśni chóru, w skład którego wchodziło 26 uczniów ( chłopcy i dziewczęta z klas I - VI). Mali aktorzy i chórzyści otrzymali owacje na stojąco! Po akademii goście otrzymali drobne upominki. Wszyscy mogli też podziwiać efekty pracy uczniów naszej szkoły - wyklejanki portretu Jana Pawła II .

Po akademii wystąpił zespół taneczny ,,Perełki” pod kierunkiem p. K. Zawalich z Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach. Wszyscy podziwialiśmy małych tancerzy – uczniów szkół podstawowych z naszej gminy.

W przerwie wysłuchaliśmy recytacji pieśni gminnej ludu mazurskiego w wykonaniu Julii Niedzielewskiej- uczennicy kl. V b. Tym utworem Julia zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim ,,Przez Różową Szybkę” w Ełku, a także zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim pt. ,,W małej i dużej ojczyźnie” w  Szkole Podstawowej Rożyńsku Wielkim.

Tak minął dzień – w podniosłej i radosnej atmosferze.

Święto Szkoły przygotowały panie - A. Nieznańska, A. Złotkowska,  A. Karaś. Dziękujemy za pomoc p. B. Walaszek i p. A. Kacperskiej.