Wycieczka do Gdańska

23-24 maja 2016 roku odbyła się wycieczka do Gdańska. Wzięło w niej udział 45 uczniów z kl. I, II, IV, V i VI.

Podróż minęła jak z bicza strzelił – ale – co dobre, szybko mija. Najpierw dzieci płynęły Galeonem- Czarną Perłą – w trakcie rejsu podziwiały Gdańsk,  słuchały opowieści o jego zabytkach, porcie, stoczni. Później poszliśmy zobaczyć Westerplatte. Zmęczenie dawało znać – słońce prażyło niemiłosiernie! W drodze powrotnej znów płynęliśmy – tym razem Galeonem Lew. Później zwiedzaliśmy przepiękną Starówkę, kupowaliśmy pamiątki i, oczywiście, robiliśmy zdjęcia.

Późnym popołudniem w radosnych nastrojach jechaliśmy do ośrodka kolonijnego – rozpakować się, zjeść do syta i …pobiec nad nasze piękne morze! Woda ciepła, słoneczko grzało miło, wiaterek rześki- zabawa nie miała końca. Z żalem opuszczaliśmy plażę…

Następny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia statku - Dar Pomorza. Weszliśmy na międzypokład, gdzie poznawaliśmy historię statku przedstawioną na planszach z fotografiami i mapami. Później zeszliśmy do maszynowni. Obejrzeliśmy wszystkie urządzenia, które przy niesprzyjającej pogodzie umożliwiają żaglowcowi rejs. Zobaczyliśmy pomieszczenia oficerskie. Zwiedzanie zakończyliśmy na pokładzie dziobówki, gdzie znajduje się m.in. "Dzwon Zwycięstwa". Kolejnym punktem programu była wizyta w gdańskim ZOO. Dzieci były zachwycone różnorodnością zwierząt! Jednak małpki przebiły wszystkie zwierzęta – tak przykuły uwagę dzieci, że te zapomniały o całym świecie! W drodze powrotnej wstąpiliśmy do MacDonalda. Dzieci były szczęśliwe – opiekunki mniej, zważywszy na ilość zamawianego jedzenia i picia. I tak szczęśliwie dotarliśmy do domu o dość przyzwoitej porze.