Zwierzęta to nie zabawki...

26 pażdziernika 2016 r. na zaproszenie kl. II a i III c gościliśmy w naszej szkole p. Katarzynę Blusiewicz - przewodniczącą Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Głównym celem spotkania było:

• uświadomienie dzieciom, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązki, odpowiedzialność i ponoszenie kosztów. Dlatego decyzja o posiadaniu psa czy kota musi być dobrze przemyślna, bo one też mają uczucia i nie można ich wyrzucić, kiedy nam się znudzą!
  • uwrażliwienie na krzywdę bezdomnych kotów i psów oraz psów na łańcuchach,
  • ukazanie potrzeb psów żyjących w schroniskach.

Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć wzruszające filmy edukacyjne ukazujące losy pupilków porzuconych przez swoich właścicieli. Dzieci miały też możliwość zabawy z pieskami pani Blusiewicz - Miszką i Puckiem. Na koniec spotkania uczniowie przekazali  pani Katarzynie zebraną karmę dla psów i kotów. (Dziękujemy rodzicom za zakupienie karmy !!!)

W spotkaniu wzięły też udział kl. II b i II c.