Andrzejki czarodziejki

Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc.
Która pierwsza za mąż wyjdzie?
I do której szczęście przyjdzie?
Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?
A która swą miłość odnajdzie?
Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,
Ale na wyniki jeszcze poczekamy.

23 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach odbyły się andrzejki dla klas I – VI.
    W czasie zajęć lekcyjnych, od godziny 830 do godziny 11.30 radosnym pląsom w pięknie udekorowanej sali oddawały się dzieci z klas I – III. Następnie przyszedł czas na wróżby - maluszki przeniosły się z małej sali gimnastycznej  do dużej, gdzie były przygotowane przez rodziców przeróżne przepowiednie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, kim będą w przyszłości, co ich spotka w najbliższym czasie, czy jak na imię będzie miała ich sympatia. Śmiechu było mnóstwo, wszyscy świetnie się bawili. O swą przyszłość pytali nasze wróżbitki nawet nauczyciele, a także pan dyrektor. Chyba najbardziej zachwyceni byli pierwszoklasiści, ponieważ oni pierwszy raz uczestniczyli w tak zorganizowanej imprezie. Po wróżbach nasi najmłodsi koledzy wrócili do wspólnej zabawy.

O godzinie 16 zaczęła się druga część imprezy, w której  udział wzięli uczniowie z klas IV-VI. Mogli oni zintegrować się podczas wspólnej zabawy, spędzić ze sobą trochę czasu, potańczyć i nie tylko... Po godzinie 17 wszyscy uczestnicy przenieśli się na hol szkolny, gdzie znów czekały wróżbitki i cyganki! Teraz moi starsi koledzy mieli okazję poznać swoją przyszłość… Oj, działo się! Po wróżbach wszyscy wróciliśmy do małej sali gimnastycznej na tańce. Niestety to co dobre, szybko się kończy, więc o godzinie 19 dyrektor naszej szkoły pan Jarosław Ćwik zakończył zabawę.

Tak zorganizowane spotkanie stało się już tradycją naszej szkoły. Już po raz trzeci w rolę wróżbitów wcielili się nasi rodzice i tym samym pokazali nam wszystkim, że można wspaniale bawić się razem. Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom, że znalazły czas, by wspólnie z nami się spotkać. Tego dnia na nasze andrzejki przybyło 26 pań, które wykazały się ogromną kreatywnością, pomysłowością i inwencja twórczą, i przygotowały nam wspaniałe spotkanie z magią… Jeszcze raz serdecznie dziękujemy…

Imprezę andrzejkową tradycyjnie też zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z naszymi opiekunkami paniami Barbarą Merską i Agnieszką Purzeczko, sprzętem zajmowałem się ja – Oskar Kurowski - i Paweł Kacperski. Razem można wiele! Już z niecierpliwością czekamy na kolejne andrzejki.

Autor - Oskar Kurowski

Korekta – Barbara Merska