Listopadowe czytanko na śniadanko

W listopadzie 2016r., w każdą środę i w każdy piątek w godzinach od 7.30 do 7.50 w pracowni 3m w naszej szkole odbywały się spotkania z książką. Zatytułowane one były „Czytanko na śniadanko” i miały na celu popularyzację czytelnictwa i literatury dziecięcej wśród uczniów z klas I – III.

W tym miesiącu zaproponowałam moim „molikom” cykl tekstów Grzegorza Kasdepke „Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”. Mali czytelnicy spotkali się już wcześniej z dwoma opowiadaniami z tego zbiorku – zaprezentowały je im panie goszczące w bibliotece w październiku. Utwory te przypadły im do gustu, dlatego postanowiłam przeczytać dzieciom resztę tych opowieści. Ten zbiór to zdecydowanie teksty dla małych i trochę starszych łobuzków. Zabawne historyjki z życia trzyosobowej, dość niezwykłej rodziny pokazują, że codzienność może być fascynująca i pełna niespodzianek. Obiad, kąpiel, a nawet spacer do przedszkola z tatą może okazać się fantastycznym wydarzeniem! „Kacperiada” to świetna zabawa dla wszystkich, uczy młodych słuchaczy nowych słów i kształtuje ich wyobraźnię. Rozwiązanie wielu sytuacji mogą też tu znaleźć  rodzice. Drodzy Państwo, zachęcam więc do lektury J! Na pewno odnajdziecie tu Państwo wiele podpowiedzi, jak radzić sobie ze swoimi kochanymi urwiskami.

W grudniu oczywiście kontynuujemy nasze spotkania z książką. Dla moich czytelników już zakupiłam „Opowieści pod choinką”, które pozwolą nam odkryć magię świąt Bożego Narodzenia... Serdecznie zapraszam.