Goście książki kochają i do czytania zachęcają

29 listopada 2016r.  odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Goście książki kochają i do czytania zachęcają”. Moje zaproszenie tym razem przyjęła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Joanna Sztramko. Spotkała się ona z uczniami z klas I – III i przeczytała dzieciom baśń polską „O chciwym Macieju, kusym Niemczyku i zaklętych skarbach na zaklętej górze” autorstwa Artura Oppmana.

Dla pani dyrektor takie spotkania z książką to cudowna codzienność, tym bardziej więc odwiedziła ona z radością nasze moliki książkowe. Świat baśni jest bardzo bliski dzieciom, toteż tym bardziej maluszki z ochotą wysłuchały zaproponowanego tekstu. Chętnie przeniosły się one w nieznany im świat, gdzie wspólnie z bohaterami baśni mogły przeżywać ich niezwykłe przygody. W tekście tym występowały słowa, które mogły być nieznane dla naszych słuchaczy, ale na bieżąco pani dyrektor je wyjaśniała, tym samym dzieci bogaciły swój zasób leksykalny.

To spotkanie przebiegło w spokojnej, miłej atmosferze. Było ono doskonałą okazją do popularyzacji czytelnictwa. Dzieci dowiedziały się, że literatura polska może pochwalić się ogromnym zbiorem niesamowitych tekstów, które niestety odkryła niewielka część naszego społeczeństwa. Do takich utworów właśnie należy baśń „O chciwym Macieju, kusym Niemczyku i zaklętych skarbach na zaklętej górze”. No cóż, moi czytelnicy wiedzą już, gdzie poszukiwać takich jeszcze nieodkrytych tekstów – w naszej bibliotece szkolnej, do której oczywiście gorąco zapraszam.

Pani Joasiu! Bardzo serdecznie dziękujemy Pani, że znalazła Pani czas na to, by nas odwiedzić i poczytać uczniom. Jest Pani kolejnym dobrym przykładem na to, że warto codziennie sięgać po książki i przenikać do ich magicznego świata… Bardzo dziękujemy… Ja już dziś zapraszam na kolejne niesamowite spotkanie z literaturą, które już wkrótce.