IV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach

IV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO…

Dnia 12.12.2016r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o „Pióro dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach”.

Celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, szerzenie troski o poprawność pisowni w języku ojczystym, wzbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie uczniów do stawania w konkursowe szranki.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas IV – VI, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe gminy Prostki. Uczestnicy pisali dyktando najeżone ortograficznymi pułapkami.

Zwycięzcą została Weronika Orłowska – uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej w Prostkach, II miejsce zajęła Ewa Krukowska- uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej w Prostkach, a III miejsce Paweł Kacperski – uczeń klasy VI b Szkoły Podstawowej w Prostkach. Zwycięzców oraz pozostałych uczniów przygotowywali nauczyciele: pan Zenon Dłuski, pani Krystyna Czerepko, pani Jolanta Karwowska, pani Barbara Merska, pani Agnieszka Nieznańska.

Konkurs zorganizowała pani Joanna Cybulska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe,

a zwyciężczyni pamiątkowe „pióro”. Fundatorami nagród byli: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach – pan Jarosław Ćwik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach -  pani Ewa Ratkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach – pani Joanna Sztramko.

Gratulujemy zwycięzcom!

Joanna Cybulska