Spektakl profilaktyczny

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!

Książki pomagają nam rozwijać język i słownictwo. Uczą nas wyrazić myśli i rozumeć innych

Dnia 01 grudnia w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny. Głównym tematem była cyberprzemoc , uczniowie mogli zaobserwować co to jest cyberprzemoc i jak z nią walczyć. Treści w nim zawarte przestrzegały także uczniów przed uzależnieniem od komputera oraz telefonu komórkowego. Wzięło w nim udział 120 uczniów z klas IV- VI i 8 nauczycieli. Spektakl zaprezentowali aktorzy z firmy Edu-Artis z Krakowa. Spektakl został sfinansowany z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Prostki.

Drugi spektakl prezentowany przez tych samych aktorów był dla uczniów najmłodszych pt. „Witajcie w naszej bajce”. Nawiązywał do propagowania czytelnictwa wśród dzieci. Wzięło w nim udział 150 uczniów oraz 9 nauczycieli. Dzieci cieszyły się widząc różne postacie z bajek, rozpoznawały je, artyści nawiązali dobry kontakt ze słuchaczami.