Gość w bibliotece szkolnej

13 grudnia 2016r. po raz kolejny bibliotekę szkolną odwiedziła pani Irenka Warszawska. Już drugi raz poprowadziła ona warsztaty rękodzieła, w czasie których zostały wykonane niesamowite bombki. Tym razem udział w nich wzięli członkowie Samorządu Uczniowskiego.

W ubiegłym roku dzieci wykonywały bombki ze wstążek metodą karczochową. Tym razem wykorzystałyśmy materiały ze starych sukienek, spodni i spódnic – to właśnie z nich powstały małe arcydzieła. Im piękniejszy, bardziej kolorowy, milszy w dotyku materiał – tym lepiej. Ozdoby wykonuje się bardzo szybko, bowiem w odpowiednie nacięcia wkłada się materiał, a następnie bombkę się ozdabia – i już! W ciągu dwóch godzin lekcyjnych udało nam się wspólnie przygotować prawie 20 takich cudów. Zostały one sprzedane, a zysk zasilił skromny budżet Samorządu Uczniowskiego.

Tego spotkania nie byłoby, gdyby nie pani Irenka. Pani Warszawska z wielką ochotą przyjmuje nasze zaproszenia, na spotkania przychodzi z torbą wspaniałych materiałów dekoracyjnych i zawsze służy radą, dzieli się wiedzą i umiejętnościami z zakresu wykonywania ozdób choinkowych. Za to wspaniałe zaangażowanie z głębi serca pani Irence Warszawskiej cieplutko dziękujemy. To dla nas zaszczyt uczyć się od pani! Oczywiście mamy cichutką nadzieję na kolejne spotkania i podpowiedzi, sugestie… Nasz gość jest przykładem na to, że tradycja własnoręcznego wykonywania ozdób jest nadal żywa wśród nas. I to jest niesamowite. No cóż, kolejna okazja do takiego spotkania już wkrótce – za 3 miesiące przecież Wielkanoc! Już gromadzimy pomysły i materiały. I już dziś na kolejne warsztaty panią Warszawską serdecznie zapraszamy…  :-)