Projekt edukacyjny – „Zima inspiruje…”

O tym, że pory roku mogą być ogromną inspiracją dla wielu osób, mogliśmy się już przekonać. W listopadzie na holu szkolnym pojawiły się bowiem prace naszych uczennic związane z jesienią. Jednak jak się okazało, nie tylko jesień może inspirować…

W listopadzie pod czujnym okiem pani Agnieszki Purzeczko powstała kolejna grupa prac, tym razem poświęcona zimie. Projekt edukacyjny „Zima inspiruje…” i w tym przypadku także został zrealizowany dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Prostkach, który użyczył malarkom swych pomieszczeń i materiałów, by te znakomitości mogły powstać. Dziewczynki w soboty spotykały się i tworzyły własne arcydzieła. Już kolejny raz miały one okazję poznać i doskonalić tajniki profesjonalnej sztuki malarskiej.

Oczywiście i tym razem uczniowie kochający literaturę postanowili włączyć się w to działanie i wyszukali w dostępnych  źródłach informacji piękne wiersze tematycznie związane z zimą. Jest ich naprawdę wiele, więc problemem było wybranie kilku, które zostały wyeksponowane na holu szkolnym i przy bibliotece szkolnej. Każdy bowiem tekst jest niezwykły, uroczy, urzekający… Wybór naprawdę był trudny.

Efekty pracy obu grup społeczność szkolna mogła już podziwiać 12 grudnia 2016r., kiedy to wystawa została umieszczona na holu szkolnym. I tym razem słychać było pozytywne opinie na jej temat od osób oglądających. Prace są naprawdę zachwycające! To oczywiście nie koniec projektu. Są jeszcze dwie pory roku, które będą wielką inspiracją dla osób uzdolnionych plastycznie, więc na kolejne prace czekamy z niecierpliwością.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach pani Ewie Ratkiewicz za współpracę i okazaną pomoc.