Zakładam, bo czytam…

W listopadzie 2016r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ełku zorganizowała dwa konkursy.  Do pierwszego – plastycznego – zostali zaproszeni uczniowie z klas I – III, a ich zadaniem było przygotowanie oryginalnej, estetycznej i praktycznej zakładki do książki.

Forma pracy była dowolna, można było również skorzystać z różnorodnych materiałów wybranych przez siebie. Do biblioteki szkolnej wpłynęło całe mnóstwo fantastycznych prac uczniów z wielu klas. Niestety do udziału w dalszej części konkursu mogłyśmy  wytypować tylko 5. Komisja, po naprawdę trudnej naradzie, postanowiła przekazać do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  prace: Tymona Kuczewskiego, Pawła Miliszewskiego, Mateusza Zawalich, Amelki Wiśniewskiej, Natalki Lewandowskiej i Madzi Wiśniewskiej.

Drugi konkurs - literacki - miał na celu rozwijanie zainteresowań literackich i czytelniczych. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza, który zachęca do czytania. Do biblioteki szkolnej wpłynęło 5 ciekawych prac, które zostały przekazane do Poradni.

2 grudnia 2016r. poznaliśmy wyniki zmagań. Jest mi szalenie miło oznajmić, że w obu konkursach mamy laureatów! W konkursie plastycznym I miejsce zdobyła Natalka Lewandowska z klasy II c, a w konkursie literackim jury wyróżniło wiersze Gabrysia Sut i Zuzi Zawistowskiej z klasy 3a.  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Osobom, które poświęciły swój czas, by przygotować prace, serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Na pewno usłyszeliście mnóstwo pochwał skierowanych pod adresem Waszych zakładek, które były wyeksponowane na naszym holu. To małe arcydzieła! Wam również serdecznie gratulujemy i oczywiście zachęcamy do aktywnego włączania się w życie biblioteki szkolnej.