Czy w szkole może być lepiej?

17 lutego 2017 roku w progi naszej szkoły zawitała reżyserka pani Alicja Borkowska. Nasz gość poprowadził warsztaty w klasach piątych.

Celem głównym warsztatów było uzyskanie od uczestników odpowiedzi na pytanie: Jakich należy w szkole dokonać zmian, aby pobyt w niej stał się lepszy? Piątoklasistom bardzo spodobały się te warsztaty -  ta namiastka świata teatru i gry teatralnej.  Choć na trochę mogli zostawić wszystko za zamkniętymi drzwiami i dać możliwość wyzwolenia się kreatywności własnej. Najważniejszą jednak rzeczą jest wzrost samooceny uczniów i wzrost stopnia odpowiedzialności za losy własnej szkoły. Spotkania mają to do siebie, że się kończą. W tym przypadku jednak za szybko. Uczniowie zamierzają kontynuować spotkania w Warszawie i w Prostkach. Otrzymali zaproszenie do teatru, w którym działa pani Alicja, w Warszawie.