Podróż do krainy wyobraźni

Chcesz przenieść się w niezwykły świat? Pragniesz poznać ciekawe historie i wspaniałych bohaterów książek? Przyjdź do biblioteki szkolnej!

We wtorki i czwartki od 11.40 do 12.25 w bibliotece szkolnej prowadzone są zajęcia dla uczniów z klas I-III, w czasie których dzieci poznają interesujące perypetie różnych postaci literackich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! To jakie opowiadania czytamy, zależy w pełni od moich czytelników, to oni decydują, po które utwory sięgamy. W styczniu dziewczynki poznawały teksty ze zbiorku „Twardy orzech do zgryzienia”, a chłopcy „Bajki dla szybkich”. Były one bardzo interesujące. Moi goście po przeczytaniu ich, potrafili odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z tekstem, co oznacza, że bardzo uważnie słuchali. Trafnie też formułowali morały wypływające z utworów. W czasie zajęć nie tylko czytamy. Jeśli ktoś posiada uzdolnienie plastyczne i chce je rozwijać, tu także  może to robić. Zawsze po spotkaniu rysujemy, lepimy, malujemy, kolorujemy, kleimy – każdy co chce.

Spotkania z literaturą są nie tylko zarezerwowane dla uczniów klas młodszych. W piątki od 12.45 do 13.30 dzieci z klas IV-VI chcące rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem, mogą uczestniczyć w zajęciach temu właśnie poświęconych. W czasie ich czytamy teksty i odpowiadamy na pytania z nimi związane.

Biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko wypożyczamy książki. Możemy tu także mile i pożytecznie spędzić czas. Wszystkich serdecznie zachęcam do odwiedzin tego miejsca w naszej szkole.