Marcowe czytanko na śniadanko

W marcu – podobnie jak w poprzednich miesiącach - trwały zajęcia  skierowane do uczniów klas I – III zatytułowane „Czytanko na śniadanko”. Spotykaliśmy się jak zwykle we środy i w piątki na pierwszej przerwie w pracowni pani Zackiewicz.

Tym razem zaproponowałam swoim molikom książkowym baśnie rosyjskie zebrane w tomiku pod tytułem „Kurka złotopiórka”. Na początku obawiałam się, że mogą one nie przypaść do gustu naszym uczniom, jednak myliłam się. Dzieci były bardzo zainteresowane tekstami, w których pojawiały się piosenki i rymowanki. Ogromną ich zaletą przyciągającą uwagę, były także dynamiczna akcja, ciekawa tematyka  i słownictwo, z którym często maluchy jeszcze się nie spotykały. Z każdej opowieści wypływał morał, który zawsze wspólnie przedyskutowaliśmy.
     Myślę, że te często oplecione cudownością teksty na długo zapadną w pamięci naszym najmłodszym uczniom. Dzięki nim moi słuchacze  na przykład wiedzą, że nie wolno kłamać, oszukiwać i postępować niewłaściwie, bo wcześniej czy później za zło przyjdzie nam zapłacić, a powierzonym pod naszą opiekę rodzeństwem, należy się wzorowo zajmować.