Bale karnawałowe 2014

Karnawał to okres balów, zabaw, maskarad. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacz początek wielkiego postu i oczekiwanie na Wielkanoc. W tym okresie, 22 i 23 stycznia 2014r.w naszej szkole zostały zorganizowane bale karnawałowe.

22 stycznia 2014r. rytmicznym pląsom oddawali się uczniowie klas IV-VI. W godzinach wieczornych, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, fantastycznie bawili się oni przy dźwiękach skocznych piosenek, które serwowali dla nich nasi DJ – pan Lech Karwowski i Adam Gładkowski. Nie zabrakło też zabawnych konkursów, w czasie których musieli się oni wykazać nie tylko umiejętnościami tanecznymi. 23 stycznia 2014r. zaś muzycznym szaleństwom ulegli uczniowie klas I-III. Imprezę naszych młodszych podopiecznych prowadziła „Olimpijska szkółka tańca i dobrych manier  Tanmuz” z Olecka. Tym razem również nie zabrakło konkursów, zabaw i tanecznych korowodów. Każdy uczestnik potańcówek miał element związany z karnawałem – maskę, kotylion lub przebranie. Pod koniec uroczystości wybrani zostali króle i królowe balów. W czasie obu spotkań - jak zwykle - mogliśmy liczyć na pomoc rodziców naszych uczniów, którzy licznie do nas przybyli. Byli oni jurorami w czasie zmagań, pomagali w ich realizacji. Wcielili się oni też w role instruktorów tańca – na indywidualne lekcje pląsów „porywani” byli ochotnicy i ci mniej odważni tancerze. A mieli się oni od kogo uczyć!!! Rodzice naszych podopiecznych i nauczyciele  bardzo chętnie dzielili się swymi umiejętnościami tanecznymi, zachęcali oni do wspólnej zabawy wszystkich. Nikt „nie podpierał ścian”.

Obie zabawy były bardzo udane. Gdy ogłoszono ich koniec, nasi uczniowie byli niezadowoleni – chcieli tańczyć nadal. Doskonałym wzorem do naśladowania byli dla nich rodzice, którzy – oprócz – uczniów - królowali na parkiecie. Pokazali oni, że na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno.

Po raz kolejny dziękujemy Państwu za wsparcie i pomoc…