Projekt czytelniczy „Z książką zawsze i wszędzie”

O tym, że książki odgrywają w życiu człowieka bardzo ważną rolę, wiemy wszyscy. O tym, że mogą być one naszymi towarzyszami zawsze i wszędzie dowiedli uczniowie klasy 6a, którzy przygotowali projekt „Z książką zawsze i wszędzie”.

Zadaniem szóstoklasistów było wykonanie zdjęć w czasie czytania książek w różnych ciekawych sytuacjach. Okazało się, że czytać można na łące, w ogrodzie, na parapecie okna gdy pada deszcz, w lesie, w czasie rodzinnej wycieczki, a domu, w szkole – jednym słowem wszędzie! Literaturą interesują się także nasi domowi pupile. Uśmiech Czytają mali, duzi, młodsi, starsi zawsze, gdy tylko mają czas. I właśnie o to chodzi! Książka to zdecydowanie godny szacunku przyjaciel, dzięki któremu możemy przenosić się w niezwykłe miejsca, poznawać niesamowite postaci, to nasza alternatywa na zabicie nudy. Czas wtedy mija w oka mgnieniu...  Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do tego, by książka stała się naszym towarzyszem zawsze i wszędzie… Warto czytać!