Poczuj się jak gwiazda!

Wycieczka IVb do TVP w Warszawie.

Uczniowie klasy IVb zwiedzili studia telewizyjne TVP przy ul. Woronicza 17 z przewodnikiem – gdzie poznali szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów. Zobaczyliśmy również, to wszystko czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi potrzeba do nagrania kilkuminutowego programu. Niestety do studia nagrań wydarzeń sportowych nie mogliśmy  wejść ze względu na prowadzony na żywo komentarz turnieju tenisowego w Australii. Zwiedziliśmy studio, gdzie kręcone są popularne programy rozrywkowe m.in. „Jaka to melodia” czy telewizję śniadaniową „Pytanie na śniadanie”. W nowym gmachu odwiedziliśmy również Muzeum Telewizji, gdzie zgromadzone są przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów m.in. najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postaci z bajek i programów dla dzieci tj. Kulfon, Jacek i Agatka itp.. Przy wyjściu z gmachu spotkaliśmy jednego z braci Golec Orkiestra, który zrobił z nami pamiątkowe zdjęcie.

W Wytwórni Filmów Fabularnych I Dokumentalnych czekały na nas WARSZTATY CHARAKTERYZACJI FILMOWEJ. Uczestnicy dowiedzieli się - kim jest Charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Warsztaty zilustrowane były przykładami metamorfoz oraz częścią pokazową. Każdy uczestnik, pod okiem prowadzącej, miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji i niektórym wyszło to bardzo realistycznie. W kafejce spotkaliśmy Maksa (Adam Fidusiewicz) z serialu „Na wspólnej”. Bardzo chętnie robił z nami zdjęcia i selfie.

Po wizycie w TVP zwiedziliśmy też Warszawską Starówkę.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.