Dzień Dziecka - Dniem Sportu Szkolnego

1 czerwca 2017 roku był dniem wyjątkowym . W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.  W ten sposób promowaliśmy zdrowy i aktywny styl życia . W związku z tym zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy zmagania, w których udział wzięły drużyny z  klas IV – VI.

Dzień Sportu był podsumowaniem wielu przedsięwzięć rozpoczętych kilka miesięcy wcześniej w związku z realizacją w naszej szkole projektu „ Trzymaj formę”. Rozstrzygnięto wszystkie konkursy, rozwiązywano krzyżówki, przeprowadzono zawody sportowe.

W czasie pierwszej godziny lekcyjnej uczniowie zadbali o swój żołądek. Przygotowali oni wspólnie z wychowawcami zdrowe śniadanko, które w sympatycznej atmosferze zjedli. Musieli oni zadbać o przypływ energii, gdyż na kolejnych  godzinach lekcyjnych  klasy 4 – 6 zmierzyły się w różnego rodzaju rozgrywkach. Poza tym nie od dziś wiadomo, że śniadanie daje moc.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na zawody sportowe. Nasze aktywne zmagania odbyły się na przyszkolnym boisku oraz w sali gimnastycznej, gdyż tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Na początku odbyły się mecze: w piłkę siatkową grali uczniowie klas szóstych, a czwartoklasiści i piątoklasiści zbijali się z boiska… pluszowym miśkiem. Łatwo nie było.Milusińscy wzięli też udział w wielu zabawach i grach ruchowych na wesoło. Były skoki w workach, toczenie opon, przeciąganie liny, tory przeszkód, dwa ognie, koszykówka, skoki na gumowych piłkach,   biegi sztafetowe … Nie sposób wszystkiego wymienić. Doping i śmiech słychać było w całych Prostkach.

Atrakcją tego dnia były też krzyżówki o tematyce zdrowotnej i sportowej. Uczniowie bez problemów rozwiązali je, co oznacza, że nasza praca owocuje zarówno w szkole jak
i poza nią.

Tego dnia uczniowie mogli również spróbować swoich sił i umiejętności na rowerowym torze przeszkód, który rozstawiliśmy na boisku asfaltowym. To jedna z najtrudniejszych konkurencji podczas rozgrywania konkursu BRD, a mimo to znalazło się wielu śmiałków, którzy stawili czoło trudnościom i starali się jak najlepiej i najbezpieczniej pokonać tor.

Czas umilała również świetna muzyka wykonawców z całego świata.

To był wspaniały dzień!!! Pogoda nie dopisała, ale humor tak. Wszyscy doskonale bawili się , a na twarzach przez cały czas gościły uśmiechy. Przy realizacji tego przedsięwzięcia pomagali nauczyciele i wielu rodziców. Wsparli nas też pracownicy GOK- u w Prostkach. Dzięki współpracy udało nam się osiągnąć założony cel. Uczniowie ciekawie i pożytecznie spędzili czas w szkole.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!!!

Pamiętajcie także, że aktywność i zdrowe oraz racjonalne odżywianie to podstawa naszego zdrowia.

Agnieszka Purzeczko