Wycieczka do Nowogrodu i Drozdowa

Dn. 2 czerwca 2017 r. uczniowie kl. IIa, IIc i IIIc wybrali się na wycieczkę do Nowogrodu, aby zwiedzić Skansen Kurpiowski. Został on założony w 1927 r. przez Adama Chętnika - etnografa i społecznika. Skansen ten należy do dwóch najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce. Położony jest na wysokiej skarpie na wprost ujścia rzeki Pisy do Narwi.

Kolejnym punktem podróży było Muzeum Przyrody w Drozdowie. Mieści się ono w zabytkowym dworze ziemiańskim- dawnej siedzibie rodu Lutosławskich. Dzieci miały okazję podziwiać ekspozycje: "Salon dworski", "Trofea łowieckie", "Szatę roślinną Kotliny Biebrzańskiej", "Łosia - króla Bagien Biebrzańskich", "Ziołowe tajemnice" oraz "Podwodny świat pięciu kontynentów". Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich szkielet nogi dinozaura.