Akcja charytatywna "Pomóżmy Afryce"

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, mnieście uczyniili" (Mt. 25, 40)

Nasza szkoła, pod kierownictwem pana Lecha Karwowskiego,  przeprowadziła zbiórkę makulatury. Każda klasa część funduszy pozyskanych z tej zbiórki przeznaczyła na dożywianie afrykańskich dzieci zagrożonych chorobą głodową. Pracownicy szkoły, w tym również dyrekcja, dołączyli do tej charytatywnej akcji. Zebraliśmy razem 335 złotych. Uzyskaną kwotę wysłaliśmy do fundacji Watoto - Dzieci Afryki, która, między innymi, zajmuje się udzielaniem pomocy dziecim w Rwandzie, Ugandzie i Kongu Demokratycznym. Z pewnością te potrzebujące dzieci afrykańskie dziękują nam teraz w języku suahili - "Asante". A my dziękujemy, już w języku polskim, tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.