Uczennice z Prostek na OPPM w Zamku Królewskim w Warszawie

"Zasadniczą cechą projektów jest ich niepowtarzalność” - Jadwiga Popławska-Mszyca

13 czerwca 2017 roku odbyła się XVIII Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych będąca podsumowaniem pracy uczniów realizujących różne projekty w ramach programów edukacyjnych Fundacji CEO. Tego dnia 70 zespołów młodzieżowych z całej Polski spotkało się ze sobą w Arkadach Kubickiego, aby świętować i inspirować oraz wymieniać się doświadczeniami.
Uroczyste rozpoczęcie i przywitanie zespołów projektowych nastąpiło w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Tuż po nastąpiła blisko czterogodzinna prezentacja projektów młodzieżowych, w trakcie której odbyły się wizyty ekspercko-koordynatorskie i gra arkadowa. Na zakończenie, w ogrodzie pod Arkadami, zostało wykonane wspólne zdjęcie.

Uczennice naszej szkoły, tj. Kamila Graczewska, Karina Jaśkowska, Wiktoria Jurczykowska i Zuzanna Mańkowska, zaprezentowały jeden ze zrealizowanych w obecnym - jeszcze - roku szkolnym projektów. Ich prezentacja spotkała się z ciepłym przyjęciem i dość dużym zainteresowaniem. Wynikało to przede wszystkim z ich młodego wieku oraz z prostego i jednocześnie wysublimowanego języka, jakim posługiwały się dziewczęta.

Radosna i sprzyjająca wymianie doświadczeń atmosfera nieustannie towarzyszyła uczestnikom spotkania. Niesamowity dzień wrażeń dopełniło zwiedzenie Łazienek Królewskich i Muzeum Narodowego w Warszawie.

Opiekun grupy projektowej - Michałowska Krystyna