Pomagamy naszym rówieśnikom w Afryce

Pomagając innym, pomagasz i sobie. (autor nieznany)

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła, pod kierownictwem pana Lecha Karwowskiego, przeprowadziła zbiórkę makulatury. Każda klasa część funduszy pozyskanych z tej zbiórki przeznaczyła na dożywianie afrykańskich dzieci zagrożonych chorobą głodową. Pracownicy szkoły, w tym również dyrekcja, dołączyli się do tej charytatywnej akcji. Zebrano razem 335 złotych. Uzyskaną kwotę wysłano  do fundacji WATOTO- Dzieci Afryki, która zajmuje się udzielaniem pomocy dzieciom w Rwandzie, Ugandzie i Kongu Demokratycznym.

W tym roku szkolnym okazało się, że te pozyskane fundusze wystarczyły, aby wykupić BILET DO STACJI ŻYCIE dla Ntabala Mugera ur. 2010 r. BILET DO STACJI ŻYCIE - to opłacenie kosztów leczenia dziecka z choroby głodowej. Leczenie to obejmuje pobyt w szpitalu (prowadzonym przez polskie misjonarki w Mulambi, dystrykt Bukavu, prowińcja Sud - Kivu, Kongo Demokratyczne), leczenie ambulatoryjne oraz dożywianie przez okres do sześciu miesięcy po opuszczeniu szpitala.

Prezes Watoto - Dzieci Afryki, pani Magdalena Słodzianka, dziękując nam za tę akcję charytatywną, życzyła, aby ofiarowane dobro wróciło do nas zwielokrotnione. Oprócz wykupionego Biletu do Stacji Życie otrzymaliśmy piękny obraz o tematyce afrykańskiej.

Barbara Walaszek