Akcja charytatywna Pomagamy Afryce

Akcja charytatywna "Pomagamy Afryce"

Nasza szkoła przeprowadziła kolejną, jesienną zbiórkę makulatury. Całością kierował pan Lech Karwowski.

Część pozyskanych funduszy każda klasa przeznaczyła na dożywianie dzieci afrykańskich, jeszcze nie chorych na chorobę głodową, ale już bardzo wygłodzonych. Do tej charytatywnej akcji dołączyli również pracownicy szkoły z dyrekcją na czele. Zebraną kwotę w wysokości 421,60 zł przesłano do fundacji WATOTO - Dzieci Afryki. Pieniądze te zostaną przekazane polskim misjonarkom w Kigera-Etuma (Tanzania) oraz w Burhinyi (Kongo Demokratyczne) na produkty żywnościowe dla dzieci przychodzących na posiłek do Ośrodków Dożywiania prowadzonych przez siostry zakonne.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym pięknym przedsięwzięciu.

Barbara Walaszek