Konkurs piosenki angielskiej 2017

"Rainy Day" - XVI Konkurs Piosenki Angielskiej

w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Prostkach

VIDEO - KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W tym roku Konkurs Piosenki Angielskiej przebiegał pod hasłem "Rainy Day" (deszczowy dzień). Chociaż deszczowy dzień zamienił się przez noc w śnieżny dzień, jednak nie brakowało w prezentowanych utworach ani zadumy nad życiem, ani radości.

Konkurs rozpoczął koncert dziecięcej piosenki angielskiej w wykonaniu dzieci z klas I - III. Niektóre piosenki, zwłaszcza te połączone z pokazywaniem, wzbudzały salwy śmiechu z powodu zabawnych słów i gestów.

W części konkursowej wystąpiło sześć osób z klas IV - VII. Pierwsze miejsce zajęła Julia Niedzielewska za wykonanie piosenki Rather be, przed Alicją Dylewską (Titanium), oraz Pauliną Lewandowską (Ain't nobody).

Pan Grzegorz Kacperski zaprezentował utwór Stand By Me.  Młodych wokalistów oceniała komisja w składzie: pani Barbara Orłowska - nauczycielka muzyki, pani Anna Jankowska - nauczycielka muzyki, pani Izabela Lelo - nauczycielka języka angielskiego, pan Grzegorz Kacperski - nauczyciel języka angielskiego oraz pan Jarosław Ćwik - dyrektor szkoły. Nad nagłośnieniem czuwał nauczyciel informatyki - pan Lech Karwowski. Uczniów przygotowały panie: Anna Jankowska, Barbara Walaszek i Izabela Lelo.

Wydaje się, że język angielski, poprzez szeroką ekspozycję ucznia na żywy przekaz (piosenki, filmy, gry wideo w języku oryginalnym), jest uprzywilejowany wśród innych języków obcych nauczanych w szkołach. Zachęcanie i przygotowanie dzieci do uczestnictwa w konkursie piosenki angielskiej jest jednym z wielu sposobów wykorzystania tej sytuacji w coraz lepszym opanowaniu tego języka.

Barbara Walaszek